Święta to wspólny czas radości i chwile spędzone z rodziną. Żabki we wtorek przypomniały sobie najważniejsze tradycje związane z tym wydarzeniem.
Palemki na szczęście, które własnoręcznie wykonywaliśmy w ubiegły piątek, ozdobione bukszpanem, kwiatami, ziołami, piórkami i wstążkami zapewniają szczęście domownikom. Połknięcie jednej poświęconej bazi ma na celu zapewnić zdrowie i bogactwo.
Święconka, inaczej koszyczek wielkanocny. Szczegółowo jego zawartość poznaliśmy wczoraj;) Zadaniem dzieci było przypomnienie potraw znajdujących się w nim.
Wielka Niedziela-Wielkanoc symbolizuje uroczystą mszę rezurekcyjną w kościele oraz śniadanie świąteczne zjedzone wspólnie z najbliższymi. Nie może po nim zabraknąć szukania prezentów zostawionych przez zajączka;)
Po Niedzieli Wielkanocnej jest Lany Poniedziałek, inaczej śmigus dyngus. Dzień, w którym można oblewać się wodą. Zabawa również nazywa się świętem lejka.
Dla kształcenia dłoni i chwytu pisarskiego pojawiła się propozycja ćwiczeń grafomotorycznych
Do wspólnej zabawy z rodzicami wykonywaliśmy masażyk relaksujący.
Stary niedźwiedź mocno śpi i o Wielkanocy śni: Śniła mu się pisaneczka, (rysowanie jajka na plecach) ta co cała jest w kropeczkach, (uderzenia paluszkami – kropki.) Była też w paseczki, (rysujemy paseczki). I w wesołe krateczki, (rysujemy krateczkę). Ta w malutkie ślimaczki, (rysujemy ślimaczki). I żółciutkie kurczaczki, (rysujemy kurczaczki – kółko, kółko, nóżki, dzióbek). Ciiii… Wielkanoc – ach to ty! (całymi dłońmi)
Teraz najważniejsza część – zdjęcia Waszych pociech, które jak zawsze zaskakują kreatywnością w tworzeniu prac:)